Porady

Place zabaw w Warszawie: Najlepsze miejsca dla dzieci. Ranking atrakcji

Autor Franciszek Szajewski
Franciszek Szajewski19.06.20246 min.
Place zabaw w Warszawie: Najlepsze miejsca dla dzieci. Ranking atrakcji

Warszawa plac zabaw to miejsca, gdzie maluchy mogą się fajnie bawić, a rodzice odpocząć. Stolica oferuje mnóstwo wspaniałych parków i ogrodów z bezpiecznymi placami zabaw, na których dzieci nie tylko spędzą aktywnie czas i naładują akumulatory, ale też będą mogły poznawać świat poprzez zabawę. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem najciekawszych tego typu atrakcji w Warszawie.

Najważniejsze informacje:
 • Przedstawiamy kompleksowy przegląd najlepszych placów zabaw w Warszawie zarówno na otwartej przestrzeni, jak i zadaszonych.
 • Opisujemy place zabaw w centrach handlowych, a także te zlokalizowane w parkach i lasach.
 • Uwzględniamy m.in. bezpieczeństwo, standard, wyposażenie i lokalizację.
 • Pomagamy rodzicom wybrać miejsce idealne dla ich dzieci.
 • Dajemy wskazówki, jak aktywnie i ciekawie spędzić czas z pociechami w stolicy.

Najlepsze parki z placami zabaw w Warszawie - rodzinne miejsca

Warszawa to miasto pełne zieleni, a place zabaw dla dzieci znajdują się na terenie wielu parków. Spośród nich wyróżniają się Pole Mokotowskie, Łazienki Królewskie i Park Skaryszewski. Dlaczego te miejsca są tak chętnie odwiedzane przez rodziny? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo i wszechstronną infrastrukturę rekreacyjną.

Pole Mokotowskie słynie z przestronnego placu zabaw wyposażonego w huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele i piaskownice. Dodatkową atrakcją są ścieżki rowerowe i miejsca do uprawiania sportów. Łazienki Królewskie zachwycają bajkową scenerią i dużym placem zabaw umiejscowionym tuż przy Starej Pomarańczarni. Dzieci mają tu do dyspozycji trampoliny, małpie gaje i domki z drzewek.

Park Skaryszewski to obszerny teren w samym sercu Pragi, gdzie znajduje się świetnie wyposażony plac zabaw. Jego sporą zaletą jest bezpośrednie sąsiedztwo stawu, co pozwala zrelaksować się przy akwenie po szaleństwach na placu zabaw. Wszystkie te miejsca oferują mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Każdy z tych parków ma zabezpieczone place zabaw otoczone trawnikami i strefami relaksu dla rodziców. Dodatkowym atutem są liczne kafejki i restauracje, gdzie można zjeść posiłek po aktywnym dniu na świeżym powietrzu. Takie kompleksowe przestrzenie sprawiają, że parki te cieszą się ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi.

Atrakcje dla dzieci w Warszawie - place zabaw bliskie natury

Gdy mowa o atrakcjach na świeżym powietrzu, Warszawa ma jeszcze kilka innych atutów w rękawie oprócz parków. W stolicy funkcjonują urokliwe enklawy zieleni, gdzie zlokalizowane są place zabaw dla dzieci niemal w otoczeniu natury. Przykładowo nad Wisłą, na Bielanach i w lesie na Ursynowie znajdziemy miejsca idealne na rodzinny wypoczynek.

Plaża Żoliborska nad samym brzegiem Wisły to fantastyczna propozycja na letnie dni. Piasek, zjeżdżalnie i inne atrakcje dla dzieci wynagrodzą niewygodę dotarcia w to miejsce. Z kolei na Bielanach oaza spokoju znajduje się w Lesie Młocińskim. Okalający las plac zabaw i łąki są wymarzonym miejscem dla mieszkańców blokowisk. Na koniec Lasu Las Kabacki na Ursynowie z punktem widokowym z góry.

 • Plaża Żoliborska - plac zabaw nad samą Wisłą, w piaszczystym otoczeniu.
 • Las Młociński - spokój i cień drzew na Bielanach.
 • Las Kabacki - ukryty plac zabaw w lesie na Ursynowie.

Wszystkie te miejsca łączy jedno - sąsiedztwo natury i gwarancja świeżego powietrza dla dzieci. Jeśli szukasz alternatywy dla typowych placów zabaw w ciasnych przestrzeniach miejskich, właśnie znalazłeś ją w postaci tych urokliwych lokalizacji w Warszawie.

Kryte place zabaw w Warszawie na deszczowe dni - ranking

Czasem pogoda nie dopisuje, ale to nie przeszkadza w dobrej zabawie. Place zabaw dla dzieci warszawa oferuje także w zadaszonych pomieszczeniach. Gdy na dworze jest deszcz lub zbyt chłodno, kryte obiekty są świetnym rozwiązaniem. Oto najlepsze kryte place zabaw w stolicy.

Na pierwszym miejscu plasuje się Wesoła Zagroda na Bemowie. Ten ogromny plac zabaw jest podzielony na kilka stref tematycznych dla dzieci w różnym wieku. Znajdziemy tu ogromne labirynty, place budowy, zjeżdżalnie, a nawet małe gospodarstwo ze zwierzętami. To idealna opcja na spędzenie paru godzin lub całego dnia w razie niepogody.

Kolejnym godnym polecenia miejscem jest Dzika Zagroda. Podobnie jak nazwa wskazuje, panuje tu atmosfera sawanny z wieloma urządzeniami nawiązującymi do życia dzikich zwierząt. Największym atutem Dzikiej Zagrody są specjalne strefy dla niemowląt, co sprawia, że jest to kryte miejsce zabaw również dla tych najmłodszych.

 • Wesoła Zagroda - plac zabaw podzielony na strefy tematyczne.
 • Dzika Zagroda - sawanna do zabawy, także dla niemowlaków.

Kryte place zabaw cieszą się wielką popularnością wśród rodziców. Zabawy na świeżym powietrzu są zdrowsze, ale znakomicie wyposażone obiekty jak Wesoła Zagroda czy Dzika Zagroda nie pozostawiają wiele do życzenia również w pochmurne dni. Dzięki temu nie ma trudności ze znalezieniem atrakcji dla dzieci w Warszawie niezależnie od pogody.

Place zabaw w Warszawie - centra rozrywki dla rodzin i dzieci

Zdjęcie Place zabaw w Warszawie: Najlepsze miejsca dla dzieci. Ranking atrakcji

Niektóre place zabaw dla dzieci znajdują się także w centrach rozrywki. Ale nie tylko najmłodsi mogą tam świetnie się bawić! Galerie handlowe, gdzie mieszczą się tego typu obiekty łączą aktywność fizyczną z innymi formami spędzania czasu dla całej rodziny.

Świetnym przykładem są Centrum Praskie Kufry. Obok olbrzymiego placu zabaw i dmuchańców znalazło się tu mnóstwo innych atrakcji, takich jak tor gokartowy, kręgielnia czy kino. Podobne połączenie różnych rozrywek oferuje Dzika Plaża na Bielanach. Oprócz placu zabaw w stylu Dzikiego Zachodu działają tu restauracje, kawiarnie i sklepy.

W Galerii Młociny znajduje się Kids Adventure - bajkowa przestrzeń podzielona na strefy tematyczne. W fantastycznym królestwie ulokowano m.in. ogromny basen z kulkami, tory przeszkód i plac zabaw z zamkiem. Niewątpliwą zaletą galerii handlowych z placami zabaw jest możliwość połączenia zakupów z rozrywką.

Warszawskie place zabaw - podsumowanie

Jak widać, polska stolica oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci. Zarówno place zabaw dla dzieci warszawa w parkach i lasach, jak i te kryte czy zlokalizowane w centrach handlowych, dają gwarancję udanej zabawy niezależnie od pogody. Rodzice nie muszą daleko szukać idealnego miejsca dla swoich pociech.

Place zabaw dla dzieci warszawa posiadają najwyższe standardy bezpieczeństwa, a ich wyposażenie zachęca do aktywnego spędzania czasu. Na terenie stolicy znajdują się też urokliwe, zaciszne miejsca zabaw z dala od zgiełku miasta. Wybór jest naprawdę szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Admirał William McRaven: Wybitna postać amerykańskiej armii. Sylwetka
 2. Kolumna Zygmunta w Warszawie: Symbol miasta. Fascynująca historia monumentu
 3. Pamiątki z Warszawy: Gdzie kupić wyjątkowe prezenty? Najlepsze miejsca
 4. Dawny pług: Jak zmieniał się przez wieki? Historia i ciekawostki
 5. Czata Poznań: Fascynująca historia miejsca. Fakty i ciekawostki
Autor Franciszek Szajewski
Franciszek Szajewski

Jestem pasjonatem historii i ekspertem w dziedzinie muzealnictwa, specjalizującym się w wydarzeniach roku 1944. Moje życie zawodowe poświęciłem badaniu i popularyzacji historii II wojny światowej. Na moim portalu znajdziesz rzetelne artykuły, porady dotyczące zwiedzania muzeów oraz aktualne informacje o wystawach i wydarzeniach historycznych. Staram się, aby każda publikacja była oparta na wiarygodnych źródłach i wspierała się opiniami specjalistów. Moją misją jest przybliżenie historii w sposób przystępny i angażujący dla każdego odwiedzającego.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły